Vishay/Dale TNPW121014K3BEEA
TNPW121014K3BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121014K3BEEA
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121014K3BEEA.pdf
Availability of TNPW121014K3BEEA
QUANTITY
TNPW121014K3BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121014K3BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121014K3BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121014K3BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121014K3BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121014K3BEEA Details Description
Related parts for TNPW121014K3BEEA
RES 1.3K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT PARALL 20SSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO HDPHN 1.4W 25DSBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.6UH 755MA 140 MOHM datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP B, AFS S4, T datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 12V datasheet.pdf
DUOPLUG SIDE LOCK, 14 POS, 13/14 datasheet.pdf