Vishay/Dale TNPW1210162RBEEA
TNPW1210162RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210162RBEEA
Brief Description
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210162RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210162RBEEA
QUANTITY
TNPW1210162RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210162RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210162RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210162RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210162RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210162RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210162RBEEA
IC 8STG SHFT/STOR BUS REG 16SO datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SENSOR PRES .25BAR GAUG 5V SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 7A 24V datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG YEL 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MICRO 51C P /33 10CR 72" NI datasheet.pdf
8POS. FASTIN-FASTON, TAB HOUSING datasheet.pdf