Vishay/Dale TNPW121017K8BEEN
TNPW121017K8BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121017K8BEEN
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121017K8BEEN.pdf
Availability of TNPW121017K8BEEN
QUANTITY
TNPW121017K8BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121017K8BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121017K8BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121017K8BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121017K8BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121017K8BEEN Details Description
Related parts for TNPW121017K8BEEN
DISPLAY 7SEG 2DIG YLW CC 0.56" datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CABLE 35POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
RES 15.99K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
MICRO 15C P /33 10CR 18" datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 3M datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf