Vishay/Dale TNPW1210180RBEEN
TNPW1210180RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210180RBEEN
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210180RBEEN.pdf
Availability of TNPW1210180RBEEN
QUANTITY
TNPW1210180RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210180RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210180RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210180RBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210180RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210180RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210180RBEEN
RES 30.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 300 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.9NS 256FPBGA datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX 0.8MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RECPT 40POS 1.27MM datasheet.pdf