Vishay/Dale TNPW1210182RBETA
TNPW1210182RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210182RBETA
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210182RBETA.pdf
Availability of TNPW1210182RBETA
QUANTITY
TNPW1210182RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210182RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210182RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210182RBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210182RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210182RBETA Details Description
Related parts for TNPW1210182RBETA
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 100W 3523 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X6S 1206 datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC PWR DEVICE IEEE802.3 16TQFN datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf