Vishay/Dale TNPW121019K1BETA
TNPW121019K1BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121019K1BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121019K1BETA.pdf
Availability of TNPW121019K1BETA
QUANTITY
TNPW121019K1BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121019K1BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121019K1BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121019K1BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121019K1BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121019K1BETA Details Description
Related parts for TNPW121019K1BETA
RES SMD 523 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER H-S 16-TSSOP datasheet.pdf
IC XMITTER 10BIT LVDS 64-TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
INTERFACE CONTROLLER 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf