Vishay/Dale TNPW12101K10BETA
TNPW12101K10BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K10BETA
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K10BETA.pdf
Availability of TNPW12101K10BETA
QUANTITY
TNPW12101K10BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K10BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K10BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K10BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K10BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K10BETA Details Description
Related parts for TNPW12101K10BETA
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
IC ADC DIFFER 24-BIT HS 16-SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONNECTOR FOR ZS-HL SENSOR datasheet.pdf
RES 5.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS INLINE W/PINS datasheet.pdf