Vishay/Dale TNPW12101K69BETA
TNPW12101K69BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K69BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K69BETA.pdf
Availability of TNPW12101K69BETA
QUANTITY
TNPW12101K69BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K69BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K69BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K69BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K69BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K69BETA Details Description
Related parts for TNPW12101K69BETA
IC MCU 8BIT 64KB OTP 40DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
IC VOLT LVL XLATR USB 8DSBGA datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 15MM datasheet.pdf
VARISTOR 815V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC CTLR CCFL INV 32-TQFN datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 7' WH datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf