Vishay/Dale TNPW12101M78BETA
TNPW12101M78BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101M78BETA
Brief Description
RES SMD 1.78M OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101M78BETA.pdf
Availability of TNPW12101M78BETA
QUANTITY
TNPW12101M78BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101M78BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101M78BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101M78BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101M78BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101M78BETA Details Description
Related parts for TNPW12101M78BETA
SENSOR VIBRATION VERT 90-170GAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.7A 6-TSOP datasheet.pdf
PANEL STEEL 40.2 X 28.2" datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 800MA 373 MOHM datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 24AWG WHT/GRY 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
23 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf