Vishay/Dale TNPW12102K26BETA
TNPW12102K26BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12102K26BETA
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12102K26BETA.pdf
Availability of TNPW12102K26BETA
QUANTITY
TNPW12102K26BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12102K26BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12102K26BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12102K26BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12102K26BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12102K26BETA Details Description
Related parts for TNPW12102K26BETA
TRIMMER 100 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
SHORT LINK PRE-ASSY INSUL 4POLE datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 200MA 300 MOHM datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 2PVH 8COL datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
CRYSTAL 12.000000 MHZ datasheet.pdf
100UF 25V 6X10MM 85C 2500H datasheet.pdf