Vishay/Dale TNPW1210301KBEEN
TNPW1210301KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210301KBEEN
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210301KBEEN.pdf
Availability of TNPW1210301KBEEN
QUANTITY
TNPW1210301KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210301KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210301KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210301KBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210301KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210301KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210301KBEEN
CONN BACKSHELL DB15 PLASTIC datasheet.pdf
CONN HEADER SHD 40POS SIDE 1MM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOH datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 200MA SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf