Vishay/Dale TNPW1210316RBEEN
TNPW1210316RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210316RBEEN
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210316RBEEN.pdf
Availability of TNPW1210316RBEEN
QUANTITY
TNPW1210316RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210316RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210316RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210316RBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210316RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210316RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210316RBEEN
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 2008 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS MICRO8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OCTAL BUS TXRX 20-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 4200MA 120-277 datasheet.pdf