Vishay/Dale TNPW121033K2BEEN
TNPW121033K2BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121033K2BEEN
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121033K2BEEN.pdf
Availability of TNPW121033K2BEEN
QUANTITY
TNPW121033K2BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121033K2BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121033K2BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121033K2BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121033K2BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121033K2BEEN Details Description
Related parts for TNPW121033K2BEEN
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY SNAP-IN 5A datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 200MA 2CH NO 8-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf