Vishay/Dale TNPW1210392RBETA
TNPW1210392RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210392RBETA
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210392RBETA.pdf
Availability of TNPW1210392RBETA
QUANTITY
TNPW1210392RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210392RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210392RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210392RBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210392RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210392RBETA Details Description
Related parts for TNPW1210392RBETA
RES ARRAY 7 RES 56 OHM 8SIP datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A2015R/H1506TR 2" datasheet.pdf
COMPONENT CLIPS MOLDED 1" datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E BLACK 25' datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES 15.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 1.4A 1.02 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf