Vishay/Dale TNPW12103K00BETA
TNPW12103K00BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12103K00BETA
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12103K00BETA.pdf
Availability of TNPW12103K00BETA
QUANTITY
TNPW12103K00BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12103K00BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12103K00BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12103K00BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12103K00BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12103K00BETA Details Description
Related parts for TNPW12103K00BETA
TABLE MAT ESD GRAY 2X4' datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015G/H1500TR 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 120V datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C/R SHROUD SCREW FIX datasheet.pdf
TOOL INSERTION 4 GA datasheet.pdf
DUAL WIRE SPLICE, SIZE 22, WC datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
R-SHP 5MM PW NPN 1M ROBOTIC datasheet.pdf
CMOS 80 MHz Monolithic 256 x 24(18) Color Palette RAM-DACs IC datasheet.pdf