Vishay/Dale TNPW12103K92BETA
TNPW12103K92BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12103K92BETA
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12103K92BETA.pdf
Availability of TNPW12103K92BETA
QUANTITY
TNPW12103K92BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12103K92BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12103K92BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12103K92BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12103K92BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12103K92BETA Details Description
Related parts for TNPW12103K92BETA
CONN RCPT LOPRO DL 86POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 16-14AWG #10 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
13 MTE HDR SRST LATCH .100CL datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf