Vishay/Dale TNPW1210422KBETA
TNPW1210422KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210422KBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210422KBETA.pdf
Availability of TNPW1210422KBETA
QUANTITY
TNPW1210422KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210422KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210422KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210422KBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210422KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210422KBETA Details Description
Related parts for TNPW1210422KBETA
IC OPAMP VFB 105MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - ASR24B/AE24M/APR24B datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 2140MHZ 0603 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 44POS STRAIGHT datasheet.pdf
192 KHZ DIGITAL AUDIO INTERFACE TRANSMITTER IC datasheet.pdf