Vishay/Dale TNPW1210422KBETA
TNPW1210422KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210422KBETA
Brief Description
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210422KBETA.pdf
Availability of TNPW1210422KBETA
QUANTITY
TNPW1210422KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210422KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210422KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210422KBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210422KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210422KBETA Details Description
Related parts for TNPW1210422KBETA
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 2512 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
RES 15K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX16128 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 3A DPAK datasheet.pdf