Vishay/Dale TNPW1210442KBEEA
TNPW1210442KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210442KBEEA
Brief Description
RES SMD 442K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210442KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210442KBEEA
QUANTITY
TNPW1210442KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210442KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210442KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210442KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210442KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210442KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210442KBEEA
FIXED IND 22NH 200MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .146" datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 243K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf