Vishay/Dale TNPW121046K4BEEA
TNPW121046K4BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121046K4BEEA
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121046K4BEEA.pdf
Availability of TNPW121046K4BEEA
QUANTITY
TNPW121046K4BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121046K4BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121046K4BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121046K4BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121046K4BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121046K4BEEA Details Description
Related parts for TNPW121046K4BEEA
TVS DIODE 6.8VWM SOT665 datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 3.15KV NP0 1808 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
SWITCH KEY LOCK SP4T datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 2PORT WHITE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf