Vishay/Dale TNPW1210470KBETA
TNPW1210470KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210470KBETA
Brief Description
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210470KBETA.pdf
Availability of TNPW1210470KBETA
QUANTITY
TNPW1210470KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210470KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210470KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210470KBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210470KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210470KBETA Details Description
Related parts for TNPW1210470KBETA
CONN HEADER 50PS VERT SHORT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG VERTICAL 130POS .050 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 200MW SOD523F datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SAC-5P-M CABLE datasheet.pdf
CONV DC/DC datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf