Vishay/Dale TNPW1210475RBEEA
TNPW1210475RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210475RBEEA
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210475RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210475RBEEA
QUANTITY
TNPW1210475RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210475RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210475RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210475RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210475RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210475RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210475RBEEA
IC FLASH 64MBIT 115NS 56TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf