Vishay/Dale TNPW1210475RBEEN
TNPW1210475RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210475RBEEN
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210475RBEEN.pdf
Availability of TNPW1210475RBEEN
QUANTITY
TNPW1210475RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210475RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210475RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)