Vishay/Dale TNPW1210499KBEEA
TNPW1210499KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210499KBEEA
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210499KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210499KBEEA
QUANTITY
TNPW1210499KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210499KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210499KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210499KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210499KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210499KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210499KBEEA
DAUGHTER CARD W/SI3200 INTERFACE datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 1KN/80 AR UC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 1606 datasheet.pdf