Vishay/Dale TNPW1210499KBETA
TNPW1210499KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210499KBETA
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210499KBETA.pdf
Availability of TNPW1210499KBETA
QUANTITY
TNPW1210499KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210499KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210499KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210499KBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210499KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210499KBETA Details Description
Related parts for TNPW1210499KBETA
VARISTOR 12V 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 6WSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC TRNSCVR 1BIT LVTTL/GTLP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 15% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC CLK GEN LVDS/LVPECL 40VFQFN datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAB CON 16S SKT 26/22 F80 A36 datasheet.pdf
IC FPGA 387 I/O datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf