Vishay/Dale TNPW1210499RBEEA
TNPW1210499RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210499RBEEA
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210499RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210499RBEEA
QUANTITY
TNPW1210499RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210499RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210499RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210499RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210499RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210499RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210499RBEEA
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ4 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 11.18MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH 4XSPDT 5A 250V datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR 85C 85#16 FR SKT PLUG RTAN datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
+10V Precision Viltage Reference IC datasheet.pdf