Vishay/Dale TNPW12104K99BETA
TNPW12104K99BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12104K99BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12104K99BETA.pdf
Availability of TNPW12104K99BETA
QUANTITY
TNPW12104K99BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12104K99BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12104K99BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12104K99BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12104K99BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12104K99BETA Details Description
Related parts for TNPW12104K99BETA
IC TXRX BUS 16BIT 48-SSOP datasheet.pdf
ADM60T/AE60M/ADM60T datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SPONGE 1.5" X 2.5" - CTR.HOLE datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf