Vishay/Dale TNPW12105K76BEEN
TNPW12105K76BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12105K76BEEN
Brief Description
RES SMD 5.76K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12105K76BEEN.pdf
Availability of TNPW12105K76BEEN
QUANTITY
TNPW12105K76BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12105K76BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12105K76BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12105K76BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12105K76BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12105K76BEEN Details Description
Related parts for TNPW12105K76BEEN
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 274KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 420NH 26A 1.3 MOHM SMD datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 9POS SKT 36" WIRE datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
BNC BRDCST CBL PLUG CRIMP R/A datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 32CH 32V 44PLCC datasheet.pdf