Vishay/Dale TNPW121061K9BEEN
TNPW121061K9BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121061K9BEEN
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121061K9BEEN.pdf
Availability of TNPW121061K9BEEN
QUANTITY
TNPW121061K9BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121061K9BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121061K9BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121061K9BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121061K9BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121061K9BEEN Details Description
Related parts for TNPW121061K9BEEN
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 11.43MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf