Vishay/Dale TNPW1210634KBEEA
TNPW1210634KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210634KBEEA
Brief Description
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210634KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210634KBEEA
QUANTITY
TNPW1210634KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210634KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210634KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210634KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210634KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210634KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210634KBEEA
HOLDER BATTERY 4-C CELL WIRE LDS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 113 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 27COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
PCF 5.00/15/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CUSTOM TRIM KIT, 2-PART PVC RAMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf