Vishay/Dale TNPW121064R9BEEN
TNPW121064R9BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121064R9BEEN
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121064R9BEEN.pdf
Availability of TNPW121064R9BEEN
QUANTITY
TNPW121064R9BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121064R9BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121064R9BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121064R9BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121064R9BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121064R9BEEN Details Description
Related parts for TNPW121064R9BEEN
IC SUPERV 5K PULL-UP LOW TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
MTRJ KEYED JACK KIT 50/125 GREEN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14DIP datasheet.pdf
OTDR MM DUAL WAVE 85/13 OPM SLS datasheet.pdf
DC/DC CONV TH QB 12V 600W datasheet.pdf