Vishay/Dale TNPW121068K0BETA
TNPW121068K0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121068K0BETA
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121068K0BETA.pdf
Availability of TNPW121068K0BETA
QUANTITY
TNPW121068K0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121068K0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121068K0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121068K0BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121068K0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121068K0BETA Details Description
Related parts for TNPW121068K0BETA
IC OPAMP GP 2.7KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC VCXO/MULTIPLIER 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH BLOCK ILLUM DPST-NO 10A datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf