Vishay/Dale TNPW1210750KBEEN
TNPW1210750KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210750KBEEN
Brief Description
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210750KBEEN.pdf
Availability of TNPW1210750KBEEN
QUANTITY
TNPW1210750KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210750KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210750KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210750KBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210750KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210750KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210750KBEEN
IC ZNEO MCU FLASH 128K 68PLCC datasheet.pdf
CONN SPRING 49POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK 5POS SIDE ENT 3.5MM datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB32 M25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CAP POLY 180UF 20% 16V SMD datasheet.pdf