Vishay/Dale TNPW121076R8BEEN
TNPW121076R8BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121076R8BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121076R8BEEN.pdf
Availability of TNPW121076R8BEEN
QUANTITY
TNPW121076R8BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121076R8BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121076R8BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121076R8BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121076R8BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121076R8BEEN Details Description
Related parts for TNPW121076R8BEEN
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS TIN PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMA datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 100V X7S SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf