Vishay/Dale TNPW1210787KBEEA
TNPW1210787KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210787KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210787KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210787KBEEA
QUANTITY
TNPW1210787KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210787KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210787KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210787KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210787KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210787KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210787KBEEA
RES SMD 36.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS TIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
IGBT 600V 16A 77W DPAK datasheet.pdf
IC SWITCH USB HI SIDE 1CH 5SSOP datasheet.pdf
ARRAY 5MM RECEPT ASY datasheet.pdf