Vishay/Dale TNPW12107K32BETA
TNPW12107K32BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12107K32BETA
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12107K32BETA.pdf
Availability of TNPW12107K32BETA
QUANTITY
TNPW12107K32BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12107K32BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12107K32BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12107K32BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12107K32BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12107K32BETA Details Description
Related parts for TNPW12107K32BETA
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf