Vishay/Dale TNPW12107K68BEEN
TNPW12107K68BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12107K68BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12107K68BEEN.pdf
Availability of TNPW12107K68BEEN
QUANTITY
TNPW12107K68BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12107K68BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12107K68BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12107K68BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12107K68BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12107K68BEEN Details Description
Related parts for TNPW12107K68BEEN
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
MINIDIMM,R/A,1.5V,DDR3,RVS,30AU datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 10V U2J 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
REVERSE POWER RELAY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W datasheet.pdf
MICRO 51C P 6" WHT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf