Vishay/Dale TNPW121080R6BETA
TNPW121080R6BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121080R6BETA
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121080R6BETA.pdf
Availability of TNPW121080R6BETA
QUANTITY
TNPW121080R6BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121080R6BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121080R6BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121080R6BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121080R6BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121080R6BETA Details Description
Related parts for TNPW121080R6BETA
RES 4K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf