Vishay/Dale TNPW121088K7BEEA
TNPW121088K7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121088K7BEEA
Brief Description
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121088K7BEEA.pdf
Availability of TNPW121088K7BEEA
QUANTITY
TNPW121088K7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121088K7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121088K7BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121088K7BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121088K7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121088K7BEEA Details Description
Related parts for TNPW121088K7BEEA
CONN HEADER 4POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 4.2MM 12-24VDC datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
46 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.1A 62 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf