Vishay/Dale TNPW121091K0BETA
TNPW121091K0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121091K0BETA
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121091K0BETA.pdf
Availability of TNPW121091K0BETA
QUANTITY
TNPW121091K0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121091K0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121091K0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121091K0BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121091K0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121091K0BETA Details Description
Related parts for TNPW121091K0BETA
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 60A DPAK datasheet.pdf
MICRO 25POS PIN 24" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 10K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf