Vishay/Dale TNPW201010K2BEEY
TNPW201010K2BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201010K2BEEY
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201010K2BEEY.pdf
Availability of TNPW201010K2BEEY
QUANTITY
TNPW201010K2BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201010K2BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201010K2BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201010K2BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201010K2BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201010K2BEEY Details Description
Related parts for TNPW201010K2BEEY
FUSE PTC RESETTABLE 3A HOLD datasheet.pdf
CAP MICA 50PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
BOARD EVAL FLASH DRIVER STCF03 datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTLR PWR SEQ 24QSOP datasheet.pdf
IC FPGA 444 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 1.27MM datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
STRIPPER MOUNT datasheet.pdf
VERT WIRE STRAIGHTENER ASSY datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
MKP 3UF 5% 700VDC DRAWING T6 datasheet.pdf