Hirose Electric Co Ltd DF50S-30DS-1C(15)
DF50S-30DS-1C(15) picture photo
Mfg. Part Number
DF50S-30DS-1C(15)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 30POS 1MM SMD
Datasheet Download
DF50S-30DS-1C(15).pdf
Availability of DF50S-30DS-1C(15)
QUANTITY
DF50S-30DS-1C(15) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF50S-30DS-1C(15)
Internal Part NumberEIS-DF50S-30DS-1C(15)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesDF50
PackagingBulk
Connector TypeSocket
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Holder
Color-
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF50S-30DS-1C(15)
Related LinksDF50S-30, DF50S-30DS-1C(15) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF50S-30DS-1C(15) Details Description
Related parts for DF50S-30DS-1C(15)
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC SOC W/RF TXRX 8051 MCU 36QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 22.1184MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/4W CARBON LOG datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 600W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf