Vishay/Dale TNPW2010113RBEEF
TNPW2010113RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010113RBEEF
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010113RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010113RBEEF
QUANTITY
TNPW2010113RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010113RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010113RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010113RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010113RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010113RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010113RBEEF
RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 6P6C TO 6P6C datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK DIN RAIL 20.5MM datasheet.pdf
IC ARM9 MCU 256K 296-TFBGA datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO214AC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 125A datasheet.pdf
SHIELD CONNECTION CLAMP datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf