Vishay/Dale TNPW2010115KBEEF
TNPW2010115KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010115KBEEF
Brief Description
RES SMD 115K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010115KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010115KBEEF
QUANTITY
TNPW2010115KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010115KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010115KBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010115KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010115KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010115KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010115KBEEF
IC UNIV SHIFT REGISTER 20DIP datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 176LQFP datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 1000PF 100V X7V datasheet.pdf
M8 SCREW CONN 4P FEM STR 10M datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 6.86MM datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
3P UMNL PIN HDR RA ENHC CONTAC datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf