Vishay/Dale TNPW2010115KBETF
TNPW2010115KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010115KBETF
Brief Description
RES SMD 115K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010115KBETF.pdf
Availability of TNPW2010115KBETF
QUANTITY
TNPW2010115KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010115KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010115KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010115KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010115KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010115KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010115KBETF
Connector Receptacle 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 115A ISOPLUS220 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 1W DO204AL datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf