Vishay/Dale TNPW201011K5BEEY
TNPW201011K5BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201011K5BEEY
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201011K5BEEY.pdf
Availability of TNPW201011K5BEEY
QUANTITY
TNPW201011K5BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201011K5BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201011K5BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201011K5BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201011K5BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201011K5BEEY Details Description
Related parts for TNPW201011K5BEEY
RES SMD 61.9K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 147KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT VOUT 12TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KIT ENCODER 2CH 1000CPR 4MM datasheet.pdf
MTC100 CONNECTOR SHELL 20POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf