Vishay/Dale TNPW2010137KBEEY
TNPW2010137KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010137KBEEY
Brief Description
RES SMD 137K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010137KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010137KBEEY
QUANTITY
TNPW2010137KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010137KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010137KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010137KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010137KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010137KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010137KBEEY
INDUCTOR/XFRMR 7.6UH MULTIWIND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CTLR OVP REVERSE POL 6UDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 140MA 2.8 OHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 100MA 4.2 OHM datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf