Vishay/Dale TNPW2010147KBEEY
TNPW2010147KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010147KBEEY
Brief Description
RES SMD 147K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010147KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010147KBEEY
QUANTITY
TNPW2010147KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010147KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010147KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010147KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010147KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010147KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010147KBEEY
IDC CABLE - MSD40K/MC40F/MCE40K datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1.2A SP3SUA datasheet.pdf
IC DUAL POWER DIST SW 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 39POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 20UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf