Vishay/Dale TNPW2010147RBEEY
TNPW2010147RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010147RBEEY
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010147RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010147RBEEY
QUANTITY
TNPW2010147RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010147RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010147RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010147RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010147RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010147RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010147RBEEY
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf