Vishay/Dale TNPW201014K3BETF
TNPW201014K3BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201014K3BETF
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201014K3BETF.pdf
Availability of TNPW201014K3BETF
QUANTITY
TNPW201014K3BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201014K3BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201014K3BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201014K3BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201014K3BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201014K3BETF Details Description
Related parts for TNPW201014K3BETF
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.15A 300 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SC JPR MM 62.5/125 3.0MM RSR 32 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.02A 180 MOHM datasheet.pdf